Дослідження родоводу та генеалогічний пошук відбувається в кілька логічних етапів:

І. Аналіз потенціалу та визначення вартості генеалогічного дослідження

Для того, щоб зрозуміти перспективи майбутнього дослідження, нам необхідно з’ясувати, як збереглися документи до історії Вашого роду і де вони перебувають. Для цього нам потрібні вихідні дані про Ваших предків – зазвичай достатньо відомостей про дати та місця народження Ваших дідусів і бабусь. Можливо Ви щось знаєте про своїх прадідусів і прабабусь? Це теж допоможе прискорити процес дослідження та зробити пошук ефективнішим. Важливі зачіпки можна знайти, передивившись старі родинні документи та поспілкувавшись із старшими членами родини.

Вихідні дані дозволяють провести попередній аналіз джерельної бази дослідження по регіону, звідки походять Ваші предки. На підставі наявної джерельної бази можемо визначити потенціал та вартість подальшого дослідження, сформувати предметну і прозору пропозицію по нашій співпраці і кінцевому продукту. Якщо документи, на основі яких будемо відновлювати історію роду збереглися хоча б на половину, то можна починати безпосередню роботу над Вашим замовленням. Нашу співпрацю фіксуємо договором і приступаємо до роботи. Авансовий платіж складає не більше 30% вартості дослідження - решта виплат здійснюється в міру звітування та проведеної роботи.

ІІ. Генеалогічний пошук та опрацювання матеріалів дослідження родоводу

Пошук документів до історії роду здійснюється переважно в архівах, де ми намагаємося виявити максимум відомостей про Ваших предків. Щораз більше документів з’являється онлайн, втім їхня вичитка і опрацювання все ж потребують спеціальних навиків, чимало часу і відповідного досвіду. В українських реаліях ми ще далекі від створення глобальних баз генеалогічних даних, де у два кліки можна було б з’ясувати свій родовід. Основою генеалогічного дослідження є метричні книги, сповідальні розписи, ревізійні сказки, витяги про землеволодіння, загсівські книги, судові справи, дворянські справи тощо. Пошукова робота також може здійснюватися в РАЦСах, через опитування родичів та опрацювання родинних архівів, через експедиції на місця проживання родини, чи на цвинтарі. Цей етап дослідження – найтриваліший. Адже пошук інформації про одну родинну лінію (по батькові чи по матері) в середньому займає від двох місяців - до пів року, в залежності від кількості документів, місця їх знаходження та стану збереження.

Знайти і зібрати документи до історії роду – це лише половина справи. Необхідна їхня якісна вичитка та аналіз. Хороший дослідник той, який вміє задати документу правильні питання і видобути з нього максимум інформації. На підставі зібраних документів ми встановлюємо родинні зв’язки, реконструюємо біографії представників роду, визначаємо роки їхнього життя, склад сімей, рід занять. Обов’язково занурюємся в історію регіону, де проживала родина.

ІІІ. Результати генеалогічного дослідження, кінцевий продукт

Уже традиційно прийнято, що генеалогія родини оформлюється у вигляді генеалогічного дерева, або схеми родоводу, адже це найбільш зручний і наочний спосіб представити зміну поколінь та склад родини.

Як правило, генеалогічне дерево вибудовується через з’ясування предків по чоловічій лінії. Саме від батька зазвичай передається родове прізвище. Також генетика довела, що чоловіча хромосома передається лише від батька до сина. Окремо ми також вивчаємо родовід по лінії матері з аналогічним укладенням родового дерева. Можна також вивчати родовід по всіх родових лініях, однак слід зважати, що в кожному наступному поколінні число предків подвоюється. В сьомому поколінні їх уже буде 64.

Генеалогічна таблиця містить дані про роки життя ваших предків, інформацію про дати народжень, смертей, шлюби. 

За наступним посиланням знаходиться генеалогічна схема селянської родини із Київщини, що охоплює проміжок з XVIII століття - до першої чверті ХХ ст. У цих хронологічних рамках вдалося відстежити історію дев’яти поколінь роду. У схемі представлені усі члени родини по одній лінії (батьківській), включно з віддаленими сім’ями. Засновник роду знаходиться внизу генеалогічного дерева, видно як впродовж кожного наступного покоління родина розросталася і на початку ХХ століття вже становила десяток більших і менших сімейств: 

До генеалогічної схеми обов'язково додається також аналітичний звіт про історію родини. Звіт представлений формі розповіді, де покоління за поколінням розкривається історія сім’ї, її персональний склад. У звіті розповідаємо про походження родини та її прізвища, описуємо життєписи окремих представників роду, наводимо всі зібрані факти про життя тих чи інших представників роду (освіта, рід занять, землеволодіння, родинні та свояцькі зв’язки, місце проживання тощо). У прив’язці до тексту подаються фотокопії віднайдених документів. Зазвичай історію сім’ї по одній лінії від XVIII століття до Другої світової війни вдається представити на 20-40 сторінках. На усі наведені факти у звіті обов’язково містяться належно оформлені посилання із зазначенням відповідних архівів, фондів, описів, справ та конкретних номерів аркушів. Цей матеріал може стати основою для публікації книги-альбому з історією родини.

Нижче приклад фрагменту такого аналітичного звіту:

 

Як правило, родовід пересічної української родини вдається реконструювати до другої половини XVIII століття - це приблизно від 6 до 10 поколінь. Те, наскільки глибоко можна реконструювати історію родини залежить від ряду факторів:

- регіон походження предків – мова йде про доступність джерел. Якщо Ваші коріння походять із теренів сучасної Львівської області, то тут маємо справу з метричними книгами, які порівняно добре збереглися з часів входження цих теренів до складу Австро-Угорської імперії; на українських землях, що знаходилися під владою Російської імперії велась схожа документація, однак стан її збереження гірший і залежить від кожного конкретного населеного пункту – десь документи збереглись, а десь ні.

- Станове походження предків – якщо Ваші предки походили із шляхти, то можливо генеалогію родини вдасться реконструювати у проміжку в кілька століть. Однак якщо предки походили із простого селянства, що спостерігається у більшості випадків, то у кращому випадку перші писемні відомості про Вашу родину сягатимуть кінця 18 століття.

До пакету матеріалів, які отримує замовник також входять бази даних, які ми накопичили в ході дослідження. Формат GED.COM дозволяє імпортувати зібрану інформацію у популярні інтернет ресурси із генеалогії, такі як MyHaritage чи Ancestry. Якщо Ви вже зробили тест ДНК, ми надамо історичний коментар до його результатів.

IV. Оформлення результатів дослідження

Часто генеалогію і родове дерево замовляють на подарунок, або ж замовник бажає отримати матеріал у вигляді книги чи художньо оформленого родового дерева.  У такому випадку готові матеріали генеалогічного дослідження потребують належного графічного оформлення. Ми практикуємо художнє оформлення генеалогічної схеми з подальшим друком на полотні, а також адаптацію історичної частини дослідження (звіту) у вигляді книги-альбому. Вартість і термін оформлення матеріалів визначається окремо від вартості самого дослідження.

За бажанням замовника художник може візуалізувати генеалогічну таблицю наступним чином:

Таку генеалогічну схему можна надрукувати на полотні розміром 70х50 чи 80х60 см, що може стати гарним і унікальним подарунком на ювілей, день народження чи з якоїсь іншої нагоди.

Також можемо виготовити книгу про історію роду. Нижче приклад сторінки з такої книги:

А також вигляд самої книги:

 

Залишились питання, або готові надати для аналізу вихідні дані для дослідження? Тоді телефонуйте, або пишіть нам

 Ціна: від 800 $, в залежності від складності роботи, за домовленістю. На час воєнного стану знижка 20% на комплексні генеалогічні дослідження