Дослідження родоводу та генеалогічний пошук відбувається в кілька логічних етапів:

І. Спершу Ви надаєте нам вихідні дані про своїх предків – дати та місця народження Ваших дідусів і бабусь. Можливо Ви щось знаєте про своїх прадідусів і прабабусь? Це теж допоможе прискорити процес дослідження та зробити пошук ефективнішим. Важливі зачіпки можна знайти, передивившись старі родинні документи та поспілкувавшись із старшими членами родини.

ІІ. Отримавши вихідні дані, ми проводимо попередній аналіз джерельної бази дослідження по регіону, звідки походять Ваші предки та визначаємо перспективність та вартість подальшого дослідження. Якщо документи, на основі яких відновлюватимемо історію роду збереглися, то можна починати безпосередню роботу над Вашим замовленням.

ІІІ. Найважливіший етап – пошук документів, пов’язаних із Вашими предками. Робота здійснюється переважно в архівах, де ми намагаємося виявити усі документи, де б могли згадуватись Ваші предки: метричні книги, сповідальні списки, витяги про землеволодіння, загсівські книги, судові справи тощо. Пошукова робота також може здійснюватися в РАЦСах, через опитування родичів та опрацювання родинних архівів. Цей етап дослідження – найтриваліший. Адже пошук інформації про одну родинну лінію (по батькові чи по матері) в середньому займає від одного до кількох місяців, в залежності від кількості документів, місця їх знаходження та стану збереження.

IV. Зібравши усі необхідні дані, наші фахівці їх ретельно вивчають, аналізують, встановлюють родинні зв’язки, реконструюють біографії виявлених представників роду, визначають роки їхнього життя і укладають генеалогічну таблицю – родове дерево, або схему родоводу. Уже традиційно прийнято, що генеалогія родини оформлюється у вигляді генеалогічного дерева, адже це найбільш зручний і наочний спосіб представити зміну поколінь та склад родини.

Як правило, генеалогічне дерево вибудовується через з’ясування предків по чоловічій лінії. Саме по чоловічій лінії передається родове прізвище. Також генетика довела, що чоловіча хромосома передається лише від батька до сина. Окремо ми також вивчаємо родовід по лінії матері з аналогічним укладенням родового дерева.

Генеалогічна таблиця містить дані про роки життя ваших предків, інформацію про дати народжень, смертей, шлюби. 

Наведемо кілька прикладів побудови генеалогічного дерева. За цим посиланням знаходиться генеалогічна таблиця роду Тарнавських

Тарнавські - шляхетський рід українського походження проживав у Галичині в XIV-XVII ст. У таблиці відображені усі відомі представники роду, крайні згадки про роки їхнього життя. Загалом охоплено дев'ять поколінь роду.

А ось за наступним посиланням знаходиться генеалогічна схема сільської родини із Вінниччини, що охоплює проміжок з кінця XVIII ст. до кінця ХХ ст. Саме до кінця XVIII ст. відносяться перші відомі писемні відомості про цю родину. 

За бажанням замовника художник може візуалізувати генеалогічну таблицю наступним чином:

Також можемо виготовити книгу про історію роду. Нижче приклад сторінки з такої книги:

Те, наскільки глибоко вдасться реконструювати історію родини залежить від ряду факторів:

- регіон походження предків – мова йде про доступність джерел. Якщо Ваші коріння походять із теренів сучасної Львівської області, то тут маємо справу з метричними книгами, які порівняно добре збереглися з часів входження цих теренів до складу Австро-Угорської імперії; на українських землях, що знаходилися під владою Російської імперії велась схожа документація, однак стан її збереження гірший і залежить від кожного конкретного населеного пункту – десь документи збереглись, а десь ні.

- Станове походження предків – якщо Ваші предки походили із шляхти, то можливо генеалогію родини вдасться реконструювати у проміжку в кілька століть. Однак якщо предки походили із простого селянства, що спостерігається у більшості випадків, то у кращому випадку перші писемні відомості про Вашу родину сягатимуть кінця 18 століття.

Можливий також пошук родичів, які проживали або нині проживають поза межами України, в державах СНД та закордоном. Розшукуємо осіб, які загинули в боях Другої світової війни.

V. Написання історії родини.

У результаті проведеної роботи ми відновимо історію Вашого родоводу із зазначенням років життя Ваших предків, родом їхніх занять, посиланнями на документи, у яких містяться джерельні звістки про них. На основі зібраного матеріалу ми укладаємо довідку про історію родини, де розповідаємо про походження родини та її прізвища, описуємо життєписи окремих представників роду, наводимо всі зібрані факти про життя тих чи інших представників роду (освіта, рід занять, землеволодіння, родинні та свояцькі зв’язки, місце проживання тощо).

VI. Оформлення результатів дослідження, готовий продукт.

У результаті успішно завершеного дослідження клієнт отримує генеалогічну таблицю свого роду. Як правило, родовід пересічної української родини вдається реконструювати до кінця XVIII – середини ХІХ ст. До таблиці додається також довідка про історію родини, фотокопії віднайдених у архівах документів. За бажанням клієнта матеріали можна художньо оформити у вигляді альбому-історії родини, чи полотна із зображенням генеалогічного дерева родини. 

 

Ціна: від 800 $, в залежності від складності роботи, за домовленістю.